Auta 2Animovaný

Plakát k filmu Auta 2

Hrdinové filmu Auta 2 společností Pixar Animation Studios a Walt Disney Studios se vydávají na závodní okruhy. Celebritní závoďák Blesk McQueen se společně se svým nejlepším přítelem, jedinečným odtahovým vozem Burákem, vydává na zcela nové dobrodružství do exotických zemí celého světa.

Dvojici na cestách doprovázejí členové domáckého závodního týmu z Kardanové Lhoty a společně míří do zámoří, aby podpořili Bleska ve vůbec prvním světovém šampionátu, závodu, který má rozhodnout o tom, kdo je nejrychlejším autem na světě. Cesta do cíle je ale plná výmolů, objížděk a výbuchů, protože je Burák nedopatřením vtažen do dobrodružství vlastního: do světa mezinárodní špionáže.

Burák je tak nucen se rozhodovat, zda má pomáhat Bleskovi McQueenovi zvládnout prestižní závod, nebo zda má „táhnout za jedno lano“ v přísně tajné misi, kterou řídí špičkový britský agent Finn McMissile a okouzlující, ale nezkušená agentka Holley Kvaltová. Buráka jeho akcí nabité dobrodružství zatáhne do divokých honiček ulicemi Japonska, Itálie, Francie a Anglie, na kterých se s ním snaží držet krok jeho přátelé a sleduje ho celý svět. Ve filmu plném svižné akce a humoru se objevuje pestrá paleta nových aut, lodí, vlaků a letadel – ale také hrozivých padouchů a mezinárodních závodníků.

Před snímkem bude uváděn i předfilm s názvem HAVAJSKÉ PRÁZDNINY.

Micro stránka k filmu Auta 2.


Režie

John Lasseter, Brad Lewis

Kamera

Sharon Calahan, Jeremy Lasky

Přístupnost filmu

neomezená

Přístupnost traileru

neomezená

Stopáž

110 minut

Hudba

Michael Giacchino

Scénář

Ben Queen

Jazyková verze

český dabing

Dabing

Richard Krajčo (Blesk McQueen) Petr Novotný (Burák) Petr Štěpánek (Finn McMissile) Ivana Andrlová (Holley Kvaltová) Ondřej Vetchý (Miles Axlerod) Michal Pavlata (Profesor Zweitakt) Kateřina Brožová (Sally) Pavel Liška (Acer) Jiří Macháček (Fillmore) Bolek Polívka (Šerif)