Odvážná Vaiana: Legenda o konci světaAnimovaný

Plakát k filmu Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

Před třemi tisíci lety se po nekonečných vodách Tichého oceánu plavili prastaří mořeplavci a objevovali ostrovy Oceánie. Pak ale na celé tisíciletí jejich plavby ustaly. A nikdo neví proč.

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (v původním znění Auli’i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (v původním znění Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. 

Předfilm

Vnitřní záležitosti, nový krátký film debutujícího režiséra Lea Matsudy (výtvarník storyboardů filmů Velká šestka či Raubíř Ralf) je příběhem o vnitřním konfliktu mezi pragmatickou a logickou a volnomyšlenkářskou a dobrodružnou stránkou lidské povahy. Tento krátký snímek, vytvořený ve společnosti Walt Disney Animation Studios malým tvůrčím týmem v ojedinělém a svižném stylu, který kombinuje počítačovou a tradiční ručně kreslenou animaci, řeší problematiku toho, jak důležitou roli v každodenním životě hraje životní rovnováha. Snímek Vnitřní záležitosti má premiéru 24. listopadu 2016 jako předfilm snímku společnosti Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa.

Režie

Ron Clemens a John Musker

Přístupnost filmu

neomezená

Přístupnost traileru

neomezená

Stopáž

114 minut

Hudba

Mark Manchina, Opetaia Foa’i, Lin-Manuel Miranda

Scénář

Jared Bush, Ron Clements

Jazyková verze

český dabing

Dabing

Vaiana - Michaela Tomešová, Maui - Martin Zounar, Tui - Petr Gelnar, Bábi Tala - Ludmila Molínová, Sina - Jana Zenáhlíková, Tamatoa - Tomáš Racek, Vesničan 1 - David Voráček, Farmářka - Barbora Mošnová, Vesničan 3 - Milan Slepička, Lasalo - David Voráček, Malinká Vaiana - Klára Gibišová