Věc: Počátek

v kinech od:

Načítám

FALCON POUZE PROGRAMUJE!

Antarktida je pozoruhodný a překrásný kontinent. Ve filmu Věc: Počátek se na něm ale nachází také odlehlá výzkumná stanice, jejíž osazenstvo, tvořené mezinárodním vědeckým týmem, objeví v ledových hlubinách neobyčejné stvoření. Z objevu, který má obrovský vědecký potenciál, se však brzy stává vražedná hrozba. Vědci jsou nuceni čelit narůstající paranoii tváří v tvář zcela neznámému tvorovi, který je schopen změnit se v dokonalou kopii jakéhokoliv živého organismu.

Paleontoložka Kate Lloydová (Mary Elizabeth Winstead) se do ledové pustiny vydala v naději, že zde učiní nejzásadnější objevy své kariéry. Společně s norským vědeckým týmem, který narazil na loď, uvězněnou v ledu, zde objevuje organismus, který, jak se alespoň zdá, před mnoha tisíci lety během havárie lodi zemřel. Ten však pouze spí a čeká na probuzení.

Poté, co prostý experiment věc uvolní z jejího ledového vězení, je Kate nucena spojit své síly s místním pilotem Carterem (Joel Edgerton) ve snaze zabránit tomu, aby je stvoření jednoho po druhém nevyvraždilo. Parazit, který dokáže napodobit cokoliv, čeho se dotkne, se v drsných a vypjatých podmínkách země věčného ledu mění v hrozbu, která dokáže rozložit a poštvat proti sobě i ten nejsehranější tým.

Jazyková verze
titulky
Přístupnost filmu
od 15 let
Režie
Matthijs van Heijningen
Hrají
Mary Elizabeth Winstead (Kate Lloydová) Joel Edgerton (Sam Carter), Ulrich Thomsen (dr. Sander Halvorson), Erich Christian Olsen (Adam Goodman)
Přístupnost traileru
od 15 let
Stopáž
103 minut

Odebírejte informace o filmových premiérách, soutěžích a novinkách

Odesláním svého e-mailu souhlasíte s podmínkami

Právě v kinech

v kinech od: